Advert
Advert
Advert

MUHTARLARDAN VALİ ÇİÇEK VE BAŞKAN GÜRÜN’E ZİYARET…

MUHTARLARDAN VALİ ÇİÇEK VE BAŞKAN GÜRÜN’E ZİYARET…
Bu içerik 1921 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

132 mahalleli ilçemizin daha önce iki ayrı dernekte örgütlü olan tüm muhtarlarını tek çatı altında toplayan Milas Mahalle Derneği yönetici ve üyelerinden oluşan heyet, Muğla Valisi Amir Çiçek ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ü ziyaret ettiler.

Valilik ziyareti…

Muğla Valisi Amir Çiçek, Milas Muhtarlar Derneği yönetici ve üyeleri ile Valilik 75. Yıl Toplantı Salonu’nda bir araya geldi.

Vali Amir Çiçek’e, Vali Yardımcıları Kamil Köten ile Rıza Dalan, İl Mahalli İdareler Müdürü Adem Okumuş ve İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Ayşe Serap Güney eşlik etti.

Valilik Basın Bürosundan edinilen bilgiye göre, ziyaret sırasında bir konuşma yapan Milas Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Çoban, “Milas Muhtarlar Derneği olarak derneklerimizi tek çatı altında toplayarak, ülkemizin birlik ve beraberliğine örnek teşkil etmek istiyoruz. Şehitlerimizin kanları ile sulanan bu topraklara ne kadar hizmet etsek şehitlerimizin ve gazilerimizin haklarını hiçbir zaman ödeyemeyiz. Sizin önderliğiniz, heyecan ve kararlığınız bizlere yol gösterdi” dedi.

Ziyaretleri için muhtarlara teşekkür eden Vali Çiçek ise, “Milas ilçemiz birçok uygarlığa başkentlik yapmış tarihi geçmişi olan bir yer. Sizler mahallerimizin temsilcisi olarak vatandaşlar adına mahalle ile ilgili sorunların belediyemize, kaymakamlığımıza, valiliğimize en kısa süre içerisinde iletilmesinde aracı oluyorsunuz. Mahalleleriniz ile ilgili sorunların çözümü için gayret sarf ediyorsunuz” dedi.

Milas’ta muhtarların tek dernek olarak önemli bir güç oluşturduğunu görmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Çiçek daha sonra şunları söyledi:

“Dernekler sivil toplum kuruluşlarıdır. Vatandaş size güveniyor. Devletin nazarında da bir saygınlığınız var. Muhtarların ilettiği sorunlarının çözümü için Vali Yardımcısı Rıza Dalan Başkanlığında bir ekip kurduk. Böylece bize ulaşan sorunları en kısa sürede çözüme kavuşturacağız.”

Vali Çiçek’in konuşmasının ardından bazı muhtarlarımız söz alarak mahallelerinin sorunlarını ve taleplerini dile getirdiler.

Büyükşehir Belediyesi ziyareti…

Milas Mahalle Muhtarları Derneği yönetici ve üyelerinden oluşan topluluk daha sonra Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ü ziyaret etti.

Muğla Büyükşehir Basın Bürosundan edinilen bilgiye göre, ziyaret sırasında bir konuşma yapan Milas Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Mehmet Çoban, Büyükşehir yasasından sonra muhtarlar olarak birçok yetkilerinin ellerinden alındığını, buna rağmen sorumluluklarının arttığını söyledi ve değişen yasaya, kısıtlı imkanlara rağmen sorunlarını çözen, kendilerine sevgi ve gönül bağı ile her türlü hizmeti sunan Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne ve başkanı Dr. Osman Gürün’e teşekkür etti.

Ben sizlere ‘Köy Muhtarım’ demeye devam edeceğim…

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ise, Muğla gibi geniş bir coğrafyada, değişen yerel yönetimler yasasının aksaklıklarına rağmen 2 yıl içinde Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin kuruluşunu tamamlayarak yatırım yapar hale gelindiğini, seçilmişler olarak bahane üretmeden Muğla için hizmet ürettiklerini belirterek, “Muğlamızda 565 mahalle muhtarımız var. Ben sizlere köy muhtarım demeye devam edeceğim. Yasa çıkmadan önce köylerimizin tüzel kişiliğinin korunması ve değişmemesi için mücadele ettik. Çünkü köylerimiz Türkiye’nin kültürünün tüten ocağı, temelidir. Değişen yasaya rağmen köylerimizin şartlarını iyileştirerek kalkınmasını sağlayacak projeler üretiyor, çiftçimizi, üreticimizi destekliyoruz. Bu sayede köyden kente göçü azaltarak kentten köyü göçü sağlamaya çalışıyoruz” dedi.

Milas’ın Muğla’nın en büyük ilçelerinden biri olduğunu ve 132 muhtara sahip olduğunu söyleyen Başkan Gürün, bütün muhtarları bir çatı altında toplayan Milas Mahalle Muhtarları Derneği’ne ziyaretleri için teşekkür etti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500