Advert
Advert
Advert

ESKİ VEKİL, GENEL KURULA DAMGA VURDU…

ESKİ VEKİL, GENEL KURULA DAMGA VURDU…
Bu içerik 7220 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Demokrat Parti Milas İlçe Teşkilatı’nın Olağan Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi… Genel kurula, divan başkanı DP Eski Muğla Milletvekili İrfettin Akar’ın yaptığı konuşma damgasını vurdu… Akar, konuşması sırasında mevcut iktidarı ve milletvekillerini eleştiri yağmuruna tuttu… Genel kurula misafir olarak katılan AKP Milas İlçe Başkanı Levent Akyer ve beraberinde bulunan partilileri Akar’ın konuşmasına tepki göstererek salondan ayrıldı…

DP Milas İlçe Teşkilatı’nın Olağan Genel Kurul Toplantısı Prof. Dr. Aşkıdil Akarca Sahnesi’nde gerçekleştirildi. Genel kurulu DP’lilerin yanı sıra Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, AKP Milas İlçe Başkanı Levent Akyer ve AKP Milas İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, CHP Milas İlçe Başkanı Suat Özcan ve CHP Milas İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, MHP Milas İlçe Başkanı Mehmet Çayırlı ve MHP Milas İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, sivil toplum örgütü temsilcileri de takip etti.

Genel kurul, saygı duruşunda bulunulması, istiklal marşımızın seslendirilmesiyle ve genel kurulun divanının oluşturulmasıyla başladı. Divan Başkanlığına DP Eski Muğla Milletvekili İrfettin Akar getirildi.

Divanın yerini almasından sonra genel kurulun açılış konuşması Demokrat Parti Milas İlçe Başkanı Abdullah Barış Kisirlioğlu tarafından gerçekleştirildi. Başkan Kisirlioğlu, salonda bulunan tüm katılımcılara teşekkür ederek başladığı konuşmasında daha sonra görev süresi boyunca yapmış oldukları çalışmalar hakkında bilgiler aktardı.

Açılış konuşmasının ardından Divan Başkanı İrfettin Akar bir konuşma yaptı. Akar, konuşması sırasında ülkemizi ve ilçemizi yönetimleri ele alarak, muhalefet çalışmalarını değerlendirdi.

Türkiye böyle idare edilemez…

Konuşmasının büyük bir bölümünde ulusal ve uluslararası alanda yaptığı yanlış çalışmalar nedeniyle AKP iktidarını ve AKP’nin karşısında bulunan muhalefet partilerini eleştiren Akar, “Türkiye böyle idare edilemez. Yazık günah değil mi bu millete. Turizmi de bitirdiler. Muhalefet iyi çalışmıyor. Muhalefetin artık çok daha dikkatli çalışmalar yapması lazım. Bunlar çok mu iyi çalışıyorlar da % 50 oy alıyorlar. Haziran ayında yapılan seçimlerde seçmen muhalefet partilerine çok iyi bir fırsat verdi. Ama ne yazık ki muhalefet partileri bir hükümet kuramadı” dedi.

Muğla’nın geneline, Milas’a bir bakın…

Muğla’nın Milas’ın yeterince yatırımlardan pay alamadığını dile getirerek Muğla Milletvekillerini de eleştiren Akar, “Muğla’nın geneline, Milas’a bir bakın. Havalimanlarından tutun, barajlara kadar Demokrat Parti’nin izi var. Benim vekillik yaptığım dönemde Muğla’ya, Milas’a hizmet gelmesi için elimizden geleni yapıyorduk. AKP’nin gelmiş geçmiş vekilleri ne yaptı” dedi.

Akyer ve AKP’liler salonu terk etti…

Akar’ın AKP iktidarı ve Muğlalı vekillerle ilgili yaptığı değerlendirme ve eleştiriler sırasında salonda bulunan AKP Milas İlçe Başkanı Levent Akyer, ayağa kalkarak “Bu söylemleriniz hiç de hoş değil” deyip tepki gösterdi. Akyer daha sonra ise partilileriyle birlikte salondan ayrıldı.

Hoş şey mi var…

AKP’lilerin salondan ayrılmasının ardından konuşmasını sürdüren Akar, “Yapılan hiçbir şey yok yine de hoş şeyler söylediğimizi ifade ediyorlar. Hoş şey mi var. Siyasetçiler de bunları söylemez, ifade etmez ise kim söyleyecek. Ben ülkenin iyi idare edilmediğini düşünüyorum” dedi.

Muhammet Tokat gece gündüz ilçemiz için çalışan biri…

Konuşması sırasında yerel yönetimi de ele alan Akar, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın çalışmalarını başarılı bulduğunu belirterek, “Muhammet Tokat gece gündüz ilçemiz için çalışan biri. Ben gördüğümü söylüyorum. Alt yapıdan, üst yapıya her türlü çalışmanın öncüsü oldu. Kendisine teşekkür ediyorum” dedi.

Divan başkanı Akar’ın yaptığı konuşmanın ardından salonda bulunan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ve diğer siyasi parti temsilcileri ile sivil toplum örgütü yöneticileri de salondan ayrıldılar.

Partililerin konuşmalarıyla devam eden genel kurul yeni ilçe yönetim kurulunun belirlenmesi için yapılan seçimle sona erdi.

Seçimler tek liste halinde gerçekleşti. Üyelerin kullandıkları oylarla DP’nin yeni yönetimi şu isimlerden oluştu:

Yönetim Kurulu Asil Üyeleri: A. Barış Kisirlioğlu, Azmi Peker, Cüneyt Hafız, Cemal Çakıroğlu, Mustafa Keser, Mustafa Ültanır, Özcan Özkaya, Meliha Çulfa, Mehmet Halil Kurucan, Fikret Alkaya, Mehmet Kara, Salih Öztaşkın, Hayrettin Kara, Cengiz Bollu, Kemal Ada, Nihat Bilgin, Hasan Helvacıoğlu, Burak Toguç.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500