Advert
Advert
Advert

BİNLERCE PROJE ARASINDAN İLK ALTIDA…

BİNLERCE PROJE ARASINDAN İLK ALTIDA…
Bu içerik 6185 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından düzenlenen TÜBİTAK 47. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’na Muğla bölgesini temsilen katılan Özel Milas Bilim Temel Lisesi önemli bir başarıya imza attı…

TÜBİTAK-Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığınca LİSE öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla Bilgisayar, Biyoloji, Coğrafya, Değerler Eğitimi, Fizik, Kimya, Matematik, Psikoloji, Sosyoloji, Türk Dili ve Edebiyatı, Teknolojik Tasarım ve Tarih alanlarında Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması düzenlendi.

13 bin projenin yer aldığı yarışmaya Ege Bölgesi’nden yaklaşık 2 bin proje katıldı. Sergilenmeye değer bulunan 100 proje geçtiğimiz günlerde Ege Üniversitesi Prof. Dr. Yusuf Vardar (MÖTBE) Kültür Merkezi'nde düzenlenen ödül töreninde sergilendi.

Binlerce projenin arasından…

Eğitim Danışmanı Rifat Uzman, okul öğrencisi Gülben Akın’ın danışman öğretmen Özge Selen’in desteğiyle hazırlamış olduğu “Mobil Cihaz Tabanlı Spor Aktivitesi Takip Uygulaması” projesinin bilgisayar dalında yarışmaya katıldığını ve 6’ncı olduğunu belirterek, “Binlerce projenin arasından okulumuz öğrencisinin hazırladığı projenin de belirli bir derece elde etmesi bizleri çok mutlu etti. Önümüzdeki yıl yeni projelerle yeniden yarışmada yerimizi alacağız” dedi.

YGS’de de başarılıyız…

Ülkemiz genelinde düzenlenen YGS sınavına katılan öğrencilerinin de başarılı olduğuna dikkat çeken Uzman, “Sınava katılan tüm öğrencilerimiz barajı geçti” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Serpil     0000-00-00 Tebrikler gençler
Serpil     0000-00-00 Tebrikler gençler