Advert
Advert
Advert

‘ACIMIZ BÜYÜK’ DEMEK BİLE YETMİYOR ARTIK !..

‘ACIMIZ BÜYÜK’ DEMEK BİLE YETMİYOR ARTIK !..
Bu içerik 3269 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milas İlçe Gençlik Kolları tarafından basın açıklaması yapılarak, ülkemizde giderek artan terör olayları kınandı…

CHP Milas İlçe Gençlik Kolları tarafından Arastapark’ta bulunan parti binası önünde basın açıklaması gerçekleştirildi. Etkinliğe, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Mat, belediye meclis üyeleri, CHP Milas İlçe Başkanı Suat Özcan, ilçe yönetim kurulu üyeleri, kadın kolları yönetim kurulu üyeleri ile gençlik kolları yönetim kurulu üyeleri katıldı.

CHP Milas İlçe Gençlik Kolları Başkanı Akansu Özgül tarafından okunan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Hüznümüzü mü öfkemizi mi dile getirsek bilemiyoruz.

Gün geçmiyor ki hayatımız bir saldırı, bir bombalama haberleriyle geçmesin. Ülkemizde yaşanan terör olaylarında sivil, asker, polis bütün vatandaşlarımız zarar görmektedir. Ülke olarak acımız büyük ve gerçekleşen terör saldırıları hepinizi kaygılandırıyordur. Ve maalesef ‘Acımız Büyük’ demek bile yetmiyor artık. Çünkü gençlerin sadece iş, gelecek korkularını bile düşünemediği, ölüm paniğinin çay içerken, eve dönerken, kafede otururken hayatımızın her anında soru işaretleriyle dolu olduğu onlarca vatandaşımızın her gün yaralandığı, yaşamını yitirdiği ve maalesef hastane kapılarında anne babaların sebepsiz yere evlatlarının ölüm haberlerini aldığı bir dönemdeyiz.

Cumhuriyetin her zaman koruyucusu olacak olan, biz CHP’li gençler öfkemiz bir kenara halkımızın geleceği için kaygılanıyoruz. Son beş ayda Ankara’da gerçekleşen üçüncü bombalı saldırı ve yine engellemeye yönelik hiçbir çabanın olmadığı büyük patlamalar…

Bizim beklentimiz, sadece birilerinin kınaması, lanetlemesi, iki kağıt evrakla olay ya da saldırı analizleri olmadı.

Nasıl ki devletin kurumlarını, birilerinin çıkarları için üstün çalışmalar yapıp üst düzey komutan ve generallerimizi ceza evlerine sokup; paralel yapıları çökerttilerse, aynı şekilde vatandaşlarımıza yapılan bu eylemlerdeki örgütleri, kişileri ve ilişkileri çözsünler, bombaları patlatılmadan önce bulsunlar.

Nasıl ki devlet kurumlarını birilerinin çıkarları için üstün çalışmalar yapıp gezi direnişi sırasında ülkenin bir ucundan bir ucuna güvenlik birimlerini yığıp kadınlarımızı dövmelerine, yaşlılarımızı tekmelemelerine, ekmek almaya giden masum çocuklarımızın kafalarına kurşun sıkmalarına izin veriyorlarsa; aynı şekilde bu üstün güçlerini otobüsle evine gitmeye çalışan vatandaşlarımızın da güvenliği için göstersinler.

Nasıl ki devlet kurumlarını birilerinin çıkarları için kullanıp tecavüze uğrayan çocuklarımızın davalarını gizleyip, o üstün güçlerini kullanıyorlarsa; aynı şekilde bu ülkede kendine gelecek kurmak isteyen çocuklarımızın güvenliğini ve hayatlarını da koruyup kendi öz evlatlarına sahip çıksınlar.

Bu toprakların neden kanla sulandığını, bu katliamların ve bu faşist eylemlerin sorumlularının neden daha önceden tespit edilmediğini, bu ülkede MİT’in ne iş yaptığını sormanın vatandaşlık görevi olduğunu düşünüyoruz.

Kaos kaos diyerek, birilerini korkutacaklarsa, biz CHP’li Gençler bu ülkede yıllardan beri ‘Onların Kaosu’ içinde yaşıyoruz.

Eğer gerçekleşen eylemler bizim alışmamız içinse, biz teröre ALIŞMAYACAĞIZ! Sizin kirli politikalarınıza TESLİM OLMAYACAĞIZ! Savaşın karşısına BARIŞ, terörün karşısına BİRLİK olarak çıkacağız. Emperyalizmin yıllardır oynadığı bu kirli oyunu bozacağız. Tüm gökyüzünü kana bulasalar da, gökyüzü hep mavi kalacak ve bizler direne direne inatla tüm dünyanın bildiği Mavi Gözler’e olan inancımızla, mavi gökyüzünün altında sadece korkutmaya çalışsalar da, öldürmeye çalışsalar da YAŞAYACAĞIZ!

Bizler Reyhanlı, Suruç, Sultanahmet Ankara ve hafta sonu Taksim Saldırılarında kaybettiğimiz vatandaşlarımız için; sizin kaosunuzda kaybettiğimiz asker, polis tüm şehitlerimiz için sizin değerini bilemediğiniz ‘Türkiye için ve Halkımız için’ yaşayacağız.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500