Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

KADINLARIMIZ BİZLER İÇİN ÇOK ÖNEMLİ…

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Milas İlçe Örgütü tarafından parti binasında 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla etkinlik düzenlendi…

KADINLARIMIZ BİZLER İÇİN ÇOK ÖNEMLİ…
Bu içerik 2825 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Milas İlçe Örgütü tarafından parti binasında 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla etkinlik düzenlendi…

Salı günleri parti binasında yaşanan yoğunluğu göz önünde bulunduran MHP Milas İlçe Örgütü, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla dün (07.03.2016) saat 15'te parti binasında etkinlik düzenlendi.

Kadınlarımız bizler için çok önemli…

Programın açılış konuşmasını yapan MHP Milas İlçe Başkanı Mehmet Çayırlı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla geçtiğimiz yıllarda geniş kapsamlı etkinlikler gerçekleştirdiklerini, ülkemizin içerisinde bulunduğu terör olayları nedeniyle bu yıl parti iç bir etkinlik yapmayı uygun gördüklerini belirterek, “Kadınlarımız bizler için çok önemli. Onlar için her şeyin en güzelini yapmaya çalışıyoruz. Ama malum kutlamalar yapacak günler yaşamıyoruz” dedi.

Lanetliyor ve kınıyoruz…

Çayırlı’nın ardından söz alan MHP Milas İlçe Teşkilatı Basın Sözcüsü Ahmet Yanıkoğlu ise, “kadınlarımızın günü değil bir güne 365 güne sığmaz. Toplum ve geleceğimiz kadınlarımızdır. Hanımefendilerin olduğu yerde, mutluluk, saygı ve sevgi vardır. Toplumumuzda kadının yeri ayrıdır. Ama ne yazık ki son 15 yılda artarak süren kadına yönelik şiddet bizleri derinden üzüyor. Kadına yönelik şiddetin ekonomiye bağlı olduğunu da düşünüyoruz. Kadına yönelik ifade edemediğimiz her türlü çirkin davranış ve saldırıyı lanetliyor ve kınıyoruz. İnşallah yetkili ve sorumlular yasal her türlü adımı atarlar” dedi.

Kadın elinin değdiği yerde güzellik vardır, mutluluk vardır…

Parti binasında toplanan kadınlara yönelik son konuşmayı yapan MHP Milas İlçe Kadın Kolları Başkanı Ayşe Tavaslı konuşmasında şunları söyledi:

“Hepimizin bildiği gibi yarın dünya kadınlar günü bugünün anlam ve sıcaklığı içerisinde, kadınlar gününüzü, günümüzü kutluyorum, sevgilerimizle merhaba diyorum.

Kadın elinin değdiği yerde güzellik vardır, mutluluk vardır!

Evinde anne, dışta ise; Bilimden spora hayatın her dalında başarı içinde olan biz kadınlarız.

Gelecek nesillerin yetişmesi, toplumların devamı biz kadınların omuzlarında olmasına rağmen hak ettiğimiz saygıyı ve sevgiyi neden görmüyoruz! Diye yetkililere ve sorumlulara sormak istiyorum?

Üstelik son 10-15 yıldır, neredeyse 5 kat artan kadına şiddet ve saldırılar neden? Taciz ve tecavüz endişe verici boyutlara ulaştı! Böyle bir günde mutluluk çığlıkları atmamız gerekirken ne yazık ki gözümüzdeki yaş, içimizdeki sızı hiç bitmiyor!

Yetkililerden ve sorumlulardan, bizlere uzanan kirli ve kanlı ellerin kırılmasını beklediğimizi buradan haykırıyoruz. Sizlerin özellikle örnek olan Türk vatandaşı kadınlarımızın gününü bir kez daha tebrik ediyor, sevgi ve saygılarımızı sunuyorum.”

Yapılan konuşmaların ardından, partili kadınlar tarafından hazırlanan yiyeceklerin ikramı yapıldı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500